Balionai: istorija

Kas yra balionai? Kada buvo pagaminti pirmieji? Kokie yra jų tipai? Kodėl balionai taip dažnai naudojami renginių dekoravimui? Kokie yra balionų dekoracijų tipai ir kokius renginius su jais galima švęsti? Tuoj viską sužinosite.

Tačiau pirmiau pradėkime nuo balionų apibrėžimo. 

Balionų apibrėžimas

Dekoratyviniai balionai – tai lengvi, heliu arba oru pripildyti lankstūs maišeliai, pagaminti iš plonos, labai elastingos gumos, latekso ar folijos, naudojami įvairių švenčių ir renginių dekoravimui. Jie gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, o tai leidžia kurti įvairias dekoracijas. Tad dekoratyviniai balionai yra populiarus gimtadienių, vestuvių, jubiliejų, banketų, festivalių ir kitų renginių elementas.

Dekoratyvinių balionų istorija

Visgi balionų istorija prasidėjo ne nuo šių įprastų spalvingų guminių balionų, kurie džiugina mūsų akis savo spalvomis ir formomis. Dekoratyvinių balionų šaknys glūdi senovės kultūrose, kur žmonės naudojo išdžiovintas gyvūnų šlapimo pūsles ar kitas natūralias medžiagas.

Daugelio šaltinių teigimu, 1824 metais anglų mokslininkas Michael Faraday sukūrė pirmą guminį balioną. Balionas buvo pagrįstas Faraday eksperimentais su vakuuminiais aparatais. Šis balionas laikomas vienu iš pradinių žingsnių link to, kas šiais laikais vadinama guminiais balionais, kurie tapo žinomi ir plačiai naudojami įvairiose srityse. 

1847 metais Londone buvo išrasti balionai iš latekso. Kai kurie šaltiniai teigia, kad šiuos balionus sukūrė J.G. Ingram, tačiau kiti istorikai teigia, kad jų tikras kūrėjas buvo Bostono chemijos inžinierius Neil E. Tillotson. Pasak legendos, jis, siekdamas išrasti naują medžiagą vamzdžių gamybai, ant kartono nupiešė katės galvą ir ją iškirpęs panardino į skystą lateksą. O po to, kai viskas išdžiuvo, jis pastebėjo, kad visa tai pavirto katės galvos formos balionu. Tikėtina, kad šis išradingas inžinierius pagamino net 2000 tokių balionų, kuriuos nudažė ir sėkmingai pardavė Bostono gatvėse. Galima manyti, kad tuo metu tai buvo pirmieji dekoratyviniai balionai, kurie tikrai pritraukė dėmesį ir sukėlė žmonių susidomėjimą.

Tačiau masinė balionų gamyba prasidėjo tik 1930 metais, ir nuo tada balionai išties pradėjo įsiveržti į dekoravimo rinką. Balionų populiarumas išaugo 1970 metais, kai Niujorko baleto renginiui pirmą kartą buvo pagaminti sidabro spalvos balionai iš metalizuoto plastiko, vadinami folijos balionais. Šie balionai ne tik buvo patvarūs (bei brangesni nei įprasti lateksiniai balionai), bet ir sukėlė balionų renesansą.

Šiandien beveik nė vienas renginys, nesvarbu, ar didelis, ar mažas, neapsieina be dekoracijų iš balionų. Balionų buvimas suteikia įvykiams spalvingumo, žavumo ir sukuria ypatingą atmosferą. Jie tampa nepakeičiamu elementu gimtadieniuose, vestuvėse, vakarėliuose, verslo renginiuose ir kitose šventėse.

Dėl balionų gamybos pažangos jie tapo nepaprastai populiarūs. Tad iš balionų kuriamos nuostabios skulptūros, arkos, girliandos ir kitos įspūdingos konstrukcijos. Tai tarsi menininkų kūriniai, kurie žavi ir pritraukia dėmesį bei palieka įsimintinų akimirkų visiems renginio dalyviams.

Dekoracijų iš balionų tipai

Galima sakyti, kad balionai paįvairina kiekvieną vakarėlį. Tad balionų dekoracijos gali būti pagrindinis dekoro elementas arba tiesiog subtili dekoracija bet kokio šventinio renginio metu. Balionai gali pagyvinti interjerą, suteikti jam gyvybės, šviesos ir džiaugsmo. Taigi pereikime prie balionų dekoracijų tipų.

Helio balionai

Pastaruoju metu helio balionai yra labai populiarūs įmonių renginiuose, vestuvėse ir, žinoma, visuose vakarėliuose su vaikais. Sklandantys ore pasakiškų spalvų balionai sukelia šypseną ne tik vaikų veiduose, juos pamačius nušvinta ir kiekvieno suaugusiojo veidas. Todėl jie yra neatsiejama įmonių renginių, vestuvių ar kitų „ballių“ dalis. Taip pat helio balionai idealiai tinka privačioms ir oficialioms įvairaus pobūdžio šventėms. Jais galima papuošti ir vestuvių, ir mokymų bei konferencijų sales.

Heliu galima užpildyti:

Be to, helio balionai gali būti puiki reklaminė priemonė!

Balionų išleidimas iš tinklo  

Patikimas, neįtikėtinai efektyvus šou, kuris gali tapti praktiškai bet kokio įvykio kulminacija. Daugybė spalvingų balionų, paleidžiamų vienu metu ir sparčiai kylančių į orą arba sukuriančių balionų lietų, tai tarsi vizuali puota žiūrovams, sužadinanti jų veiduose garantuotą malonumą. 

Į orą paleidžiami balionai būna helio balionai, kurie sudedami į specialų tinklą. Kai prasideda šventė, tas magiškas tinklas atsiveria, leisdamas balionams išskristi į laisvę. Vaizdas, kaip šimtai balionų savaime pakyla, visada palieka įspūdį.

Balionų lietus irgi yra įspūdingas reginys. Tam reikalingi guminiai balionai. pripildomi oru, ir tada, kai yra išleidžiami iš tinklo, jie nusileidžia sukurdami įvairiaspalvį lietų.

Tai taip pat alternatyva jau gana populiariems Lietuvoje dangaus žibintams. Tad tokie pasirodymai vienodai patrauklūs ir itin efektingi tiek nakties tamsoje, tiek dienos šviesoje.

Balionų kolonos 

Balionų kolonos yra spalvingos konstrukcijos, kurios tampa išskirtine dekoracija įvairių renginių ir švenčių proga. Šios kolonos dažniausiai susideda iš daugybės balionų, kurie yra sujungti ir tvirtinami prie specialaus stovo. Tai gali būti kokios nors vienos arba įvairių spalvų balionai, o kartais net su spalvotais raštais ar dekoro detalėmis, kad atspindėtų renginio temą ar pritrauktų dėmesį. Balionų kolonos, esančios prie įėjimo arba renginio salės viduje, dažnai yra pirmas dalykas, kurį pastebi svečiai.

Balionų kolonos ne tik nuostabiai atrodo, bet ir leidžia suteikti renginiams reikiamą nuotaiką. Įvairios temos ir stiliai gali būti realizuojami per šias kolonas, pradedant nuo žavios vaikų gimtadienio šventės su pasakiškomis figūromis iki elegantiškų vestuvinių dekoracijų su baltomis ir auksinėmis spalvomis. Be to, balionų kolonos yra aplinkai draugiškas pasirinkimas, nes balionai yra pagaminti iš natūralių lateksinių medžiagų, kurios natūraliai suskyla ir nekenkia aplinkai. Šios įspūdingos konstrukcijos ne tik pritraukia žvilgsnius, bet ir palieka malonų prisiminimą visiems renginio dalyviams.

Balionų puokštės 

Balionų puokštės yra labai universalios – jas galima kurti įvairaus stiliaus ir dydžio, priklausomai nuo šventės pobūdžio ar norimų dekoro efekto. Jų spalvų ir formų deriniai leidžia sukurti unikalią aplinką, kuri atspindėtų šventinę nuotaiką ir pritrauktų dėmesį.

Vartai iš balionų 

Nuo pasakiškų arkų su spindinčiomis žvaigždėmis iki subtilių ir romantinių vartų su žiedlapiais ir širdutėmis – pasirinkimų gausa leis realizuoti jūsų fantazijas ir suteiks galimybę pritaikyti dizainą pagal jūsų norus.

Be to, tokie balionų vartai nėra tik vienkartiniai dekoro elementai. Po renginio galite panaudoti balionus kitose šventėse ar perleisti juos kažkam kitam, taip suteikiant jiems antrą gyvenimą.

Girliandos iš balionų 

Tai labai efektyvus švenčių ir renginių dekoravimo būdas. Jos gražiai atrodo, traukia akį ir džiugina akis savo įvairove. Balionų girliandos puikiai tinka dideliems kambariams dekoruoti. Jas galima kabinti bet kur: prie įėjimo, ant sienų, po lubomis. Girliandos yra gražus puošybos elementas, kuris šventėse sukuria nepakartojamą atmosferą.

Mes naudojame slapukus (angl. cookies), siekdami užtikrinti geriausią įmanomą tinklapio naudojimą vartotojui. Naudodamiesi šiuo tinklapiu, taip pat ir patekę iš kito tinklapio, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos